24 stycznia 2008

WSJ.com pozostanie płatna

Znaczna część zasobów strony internetowej "The Wall Street Journal" pozostanie płatna i dostępna tylko w abonamencie - potwierdził wczoraj właściciel News Corp., Rupert Murdoch.

Spekulacje, że News Corp. uczyni stronę WSJ.com całkowicie darmową, były dość intensywne w ostatnim miesiącu (nie ominęły również bloga eM jak Media, o czym przeczytać można TUTAJ). Rupert Murdoch sugerował, że zniesienie opłat za korzystanie z tej strony mogłoby powiększyć liczbę czytelników i spotęgować przychody reklamowe, co z kolei zrównoważyłoby stratę przychodów z tytułu płatnej subskrypcji WSJ.com.

Rupert Murdoch odniósł się do tych spekulacji dzisiaj, na Światowym Forum Gospodarczym w Davos. Potwierdził, że będzie rozszerzana i poprawiana bezpłatna część WSJ.com (pisałem o tym TUTAJ), ale nadal rozbudowywana będzie płatna oferta dla abonentów. Najciekawsze usługi związane z WSJ.com mają być dostępne wyłącznie w abonamencie oraz, jak przyznał Murdoch, prawdopodobnie wkrótce zdrożeją.

Źródło: WSJ.com

I jeszcze jedna informacja dla ciekawych zawartości strony "Wall Street Journal". Jakiś czas temu natrafiłem na blog Mediastech. Autor tego bloga poleca korzystanie z tej strony - WSZYSTKIE bieżące artykuły z WSJ.com można tam przeczytać bezpłatnie.

Brak komentarzy: