19 października 2009

Stare media w poszukiwaniu nowego odbiorcy na przykładzie Polskapresse

W poprzednią środę miałem przyjemność wystąpić razem z kolegami z Polskapresse: Tomaszem Kowalskim i Mateuszem Aleksandrowiczem na konferencji MEC Interaction organizowanej przez Mediaedge:CIA. Mówiliśmy co nieco o działalności Polskapresse w internecie. Poniżej przedstawiona przez nas prezentacja.
Konferencja była bardzo ciekawa i gdybym tylko był tam wyłącznie w charakterze słuchacza, z chęcią opisałbym ją dokładniej. Ale współczesny internet za bardzo wszystko ułatwia i chociaż relacja live dawno się skończyła, telewizja internetowa ipla daje możliwość przeżycia tego jeszcze raz (lub pierwszy raz, jeśli się tego jeszcze nie widziało).

Ciekawych naszego wystąpienia zachęcam więc do pobrania softu ze strony ipla.pl, zainstalowania go w systemie, a następnie ścieżką Wideo > Konferencje do obejrzenia prezentacji z konferencji MEC Interaction. Ze względu na osobiste, szczególne zamiłowanie do rynku prasowego, oprócz naszego wystąpienia polecam prezentację Jarosława Śliżewskiego z Agory. Wcześniej polecam przejrzeć również pełen wykaz prelegentów i tematów konferencji.