30 lipca 2007

Decyzyjny deadline dla Bancroftów


"The Australian Business" podaje, że Rupert Murdoch dał rodzinie Bancroftów ostateczny termin na podjęcie decyzji w sprawie sprzedaży "The Wall Street Journal". Deadline to dzisiejsze popołudnie, o godzinie zamknięcia nowojorskiej giełdy.

Jeżeli ten termin nie zostanie dotrzymany, Rupert Murdoch jest gotów zrezygnować z kupna "The Wall Street Journal". 36 osobowa rodzina Bancroftów posiadająca większosciowy pakiet akcji (64%) w wydawnictwie Dow Jones, nie może dojsć do porozumienia w kwestii sprzedaży tej gazety.

Oferta złożona przez Murdocha zyskała w zeszłym tygodniu na atrakcyjnosci - na nowojorskiej giełdzie zanotowano 4-5 procentowy spadek większosci wskaźników. Oferta Murdocha jest niezmienna i wynosi 5 miliardów dolarów (60 dolarów za akcję przy obecnym notowaniu 54,70 dolarów za akcję). Analitycy rynkowi przewidują, że w przypadku decyzji odmownej, cena akcji DJ może spać nawet poniżej 30 dolarów za sztukę.

1 komentarz:

eM pisze...

Poniedziałek minął, decyzja nie została podjęta przez Bancroftów (przynajmniej oficjalnie). Cena akcji Dow Jones na zamknięciu spadła do 51,56 $ za akcję.
Póki co brak oficjalnych stanowisk obu stron.