5 kwietnia 2008

Amerykańskie wydanie "Wall Street Journal" będzie drukowane w Londynie

Od 16 kwietnia amerykańskie wydanie "The Wall Street Journal" będzie drukowane w Londynie. Dzięki temu, europejska finansjera otrzyma bieżące informacje na temat rynków finansowych z drugiej strony oceanu (do tej pory gazeta docierała do Europy z jednodniowym opóźnieniem).

Nakład początkowy gazety drukowanej w Londynie ma wynosić zaledwie 3,500 egzemplarzy dziennie i ma kosztować 2,50 funta (dla porównania, cena konkurencyjnego "Financial Times" wynosi 1,50 funta).

"Wall Street Journal" będzie sprzedawany w Londynie od rana, a zatem lokalni czytelnicy będą mieli do niego wgląd kilka godzin wcześniej niż amerykańscy czytelnicy (ze względu na różnicę czasu 5-8 godzin). Kondycja światowych rynków będzie mogła więc być wcześniej analizowana przez europejczyków, co w finansowym świecie może mieć spore znaczenie.

Najbardziej zaniepokojone ruchem Murdocha mogą być gazety "Financial Times" i "International Herald Tribune". Żadna z tych gazet nie daje tak pełnych informacji o amerykańskim rynku jak "The Wall Street Journal".

O ostatnim zainteresowaniu Murdocha rynkiem europejskim, informowałem Was tutaj. Przynajmniej on jest optymistą i nie wierzy w zbyt szybką śmierć prasy.

Brak komentarzy: