28 lipca 2008

Najwięcej użytkowników internetu mieszka w Chinach

W piątek gazeta "China Daily" poinformowała, że Chiny cieszą się od teraz największą liczbą użytkowników internetu. Według gazety, powołującej się Chińskie Centrum Informacji Sieciowej, 19% społeczeństwa chińskiego (lub inaczej mówiąc 253 miliony użytkowników, loguje się do sieci codziennie.

Dla porównania, Stany Zjednoczone miały średnio 223 miliony użytkowników internetu w czerwcu.

Uczniowie chińskich szkół średnich składają się na 39 miliony użytkowników, a internauci poniżej 30. roku życia stanowią 69% wszystkich korzystających z internetu w Chinach.

Ilość użytkowników nie przekłada się jednak na stopień penetracji rynku, ani na jego wartość rynkową. Dla porównania, stopień penetracji rynku internetowego w Rosji urósł do 21% w Rosji. W tej kategorii przoduje Grenlandia, której stopień penetracji rynku wynosi 92% (ale przy populacji 56,000 mieszkańców). Druga w tym rankingu jest Holandia z 90% stopniem penetracji rynku (przy około 15 milionowej populacji).

W Polsce obecnie jest około 14 mln internautów. Penetracja rynku internetowego, zgodnie z prognozami powinna przekroczyć w tym roku 43 procent (według Money.pl).

Brak komentarzy: