19 maja 2008

Czytelnictwo gazet wg PBC

Poniżej przedstawione są ostatnie wyniki czytelnictwa gazet ogólnopolskich, przygotowanych na zlecenie Polskich Badań Czytelnictwa PBC. Są to dane z sześciu miesięcy, za okres październik 2007 - marzec 2008.

Dzienniki ogólnopolskie:

Tygodniki:

Dwutygodniki:

Miesięczniki:

Dwumiesięczniki:

W tabelach zawarte są wskaźniki CCS
(Czytelnictwo Cyklu Sezonowego) - wskazują jaki procent w populacji stanowią osoby, które zetknęły się z danym tytułem choćby raz w okresie cyklu sezonowego (wynoszącego: dla tygodnika – 4 tygodnie, dla dwutygodnika – 3 miesiące, dla miesięcznika i dwumiesięcznika – 6 miesięcy).

* Następujące tytuły nie były badane w falach:
- "Na Żywo": październik 2007 i listopad 2007
- "Party Życie Gwiazd": październik 2007
- "Businessman.pl": październik 2007 : luty 2008
- "Futbol.pl": październik 2007 : grudzień 2007
- "Magazyn Futbol": październik 2007
- "Super Volley": październik 2007
- "Auto Świat 4x4": październik 2007

2 komentarze:

Łukasz (lemur) pisze...

Mnie to co najmniej przeraża (albo jestem jakimś dziwnym "profilem czytelnika") - nie ma żadnego tytułu o kulturze (Film, Machina - może tytułów PointGroup nie było do wyboru w badaniu?), a na czele "kolorowych pism" gazetki o pierdołach, a nie "tygodniki opinii".
No i dziwi mnie brak "Naszego Dziennika" nieco.

eM pisze...

Dobre spostrzeżenie.

Pierwszy raz zamieszczam na blogu wyniki badań PBC (zamierzam robić to co miesiąc) i nie zaznaczyłem, że jedną z zasad objęcia tytułu badaniem PBC jest jego przynależność do Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. Z tego co wiem, "Nasz Dziennik" nigdy nie należał do ZKDP, "Machina" została wycofana (w końcu na jakiś czas zniknęła z rynku), a "Film", no cóż... sprawdziłem, ale ostatnia deklaracja "Filmu" dla ZKDP jest z lutego 2007 (wniosek z tego, że chyba też i ten tytuł został wycofany).

Przedmówcy gratuluję spostrzegawczości.