25 kwietnia 2008

Ciekawa okładka "Chicago Sun Times"

O tym, że gazeta papierowa jest mniej elastycznym medium niż np. Internet, nie trzeba chyba nikogo informować. Dlatego też bardzo lubię, gdy redakcje podejmują pewne kroki, by raz na jakiś czas wyróżnić się wśród ton makulatury dostępnych codziennie na kioskowych stojakach, by odejść na chwilę od sztywnych konwencji i zwrócić na siebie uwagę czytelnika. Takie przedsięwzięcia mają dla mnie o wiele większą wagę, niż codzienne zmiany dokonujące się na redakcyjnych witrynach.

Taki manewr przeprowadziła w tym tygodniu gazeta "Chicago Sun Times". W Chicago w ostatnim czasie bardzo szybko wzrosła liczba zabójstw popełnianych w mieście. Oto, jak redakcja lokalnej gazety postanowiła zwrócić na ten problem uwagę swoich czytelników:

Okładkę gazety, na której w odbiciu lustrzanym umieszczona została winieta oraz tytuł "Stop the killing", opatrzono komentarzem: "Odwracanie się plecami nie pomoże. Teraz, skoro przykuliśmy waszą uwagę, przeczytajcie o starcie kampanii Sun-Times mającej na celu powstrzymanie serii zabójstw naszych dzieci".

Proste, czytelne i działające na wyobraźnię, prawda?

Polecam również zapoznanie się z okładkami z naszego podwórka, wyróżnionymi wczoraj nagrodami Grand Front.

Brak komentarzy: