6 lutego 2008

Miliony darmowych zdjęć dla blogerów

Już niedługo treści tworzone przez blogerów mogą stać się jeszcze większą konkurencją dla gazet. Internauci będą mieli możliwość wzbogacenia swoich tekstów o profesjonalne zdjęcia, nie płacąc ani grosza za prawa autorskie do ich wykorzystania. Jak to możliwe?

Firma PicScout testuje aktualnie nową aplikację zdjęciową - PicApp, dzięki której wszyscy blogerzy będą mogli korzystać z milionów plików graficznych (obrazów, komiksów, zdjęć, a nawet zdjęć przedstawiających aktualne wydarzenia na świecie). Dostęp do tych plików, wcześniej chronionych prawem autorskim, zapewni znana na całym świecie agencja Getty Images.

Korzystanie z zasobów zdjęciowych będzie możliwe dzięki autorskiemu rozwiązaniu proponowanemu przez PicApp, które oczywiście zarabiać ma na siebie towarzyszącą zdjęciu reklamą. Po najechaniu kursorem na publikowane zdjęcie, obraz ulegnie zmniejszeniu ukazując dodatkową reklamę:

Nie boję się stwierdzić, że PicApp może stać się rewolucyjnym przedsięwzięciem dla rozwoju treści w Internecie. Teksty przygotowywane przez bloggerów, często nieustępujące profesjonalizmem artykułom ukazującym się w drukowanych gazetach, będzie można wzbogacać profesjonalnymi zdjęciami. Jednak czy będą one warte oddania powierzchni reklamowej na blogu?

Aplikacja jest aktualnie w fazie testów. Firma PicApp poinformowała mnie jednak, że testy przewidziane są tylko anglojęzycznych i przede wszystkim amerykańskich blogów. Według zapewnień firmy, program ma być dostępny bez ograniczeń już za sześć miesięcy.

Brak komentarzy: