8 sierpnia 2007

Zmiany w "The New York Times"


planuje rezygnację z opłat pobieranych od internautów korzystających z sekcji portalu TimesSelect. Według "New York Post", decyzję o udostępnieniu usługi TimesSelect podjął zarząd wydawnictwa. Dokładna data, kiedy wspomniana usługa stanie się darmowa zależy już od kwestii technicznych, związanych z software'em wymaganym do krozystania z TimesSelect.

Liczba internautów korzystających z płatnej usługi TimesSelect (według ostatnich danych udostępnionych przez wydawnictwo) wynosiła w czerwcu 224,500 użytkowników i wzrosła z 220,000 użytkowników w kwietniu. Dane te dotyczą wyłącznie czytelników internetowych. Dostęp do tej usługi mieli dodatkowo prenumeratorzy "The New York Times".

Opłata za usługę TimesSelect wynosiła 8 dolarów / miesiąc i pozwalała na czytanie artykułów najbardziej znanych publicystów "The New York Times", takich jak Maureen Down lub Thomas Friedman (nawiasem mówiąc polecam dostępną w Polsce książkę tego ostatniego - "Swiat jest płaski")

Nie są to jedyne zmiany w "The New York Times". Około tygodnia temu media poinformowały o zmianie wielkosci gazety - od przedwczoraj gazeta ukazuje się w druku węższa o prawie 4 cm. Dostosowanie się do standardów formatu ma przyniesć "The New York Times" oszczędnosci rzędu 10 milionów dolarów rocznie.

Brak komentarzy: