11 lipca 2007

"Polska Gazeta" na przedmieściach Londynu

"Ealing Gazette" zamierza wydać gazetę w języku polskim. Pierwsze wydanie ma trafić do czytelników w drugiej połowie lipca. 9 stron nowej gazety będzie przygotowanych całkowicie po polsku, reszta stron zapełniona będzie materiałami anglojęzycznymi.

Ealing to dzielnica usytuowana na przedmieściach Londynu, znana z ogromnej społeczności Polaków ją zamieszkujących. Trinity Mirror, wydawca "Ealing Gazette", jako target obrał sobie tę właśnie grupę czytelników. Gazeta idzie w ślady siostrzanej "Reading Chronicle", która wprowadzenie polskiego dodatku ("The Reading KRONIKA") uznała za rynkowy sukces. O tej sprawie pisałem TUTAJ.
Adrian Seal, redaktor naczelny "Ealing Gazette" mówi o znaczącej społeczności Polaków w tej części Londynu.
Naszym celem jest dostarczenie im lokalnych wiadomości w ich własnym języku. Na początku tego roku wystartowaliśmy z polskojęzyczną kolumną przygotowywaną przez Polaka, rozpisującego się na temat życia w tej części miasta. Spora reakcja polskiej społeczności uświadomiła nam, że dobrym pomysłem byłoby uruchomienie polskiej gazety.
Nowa gazeta będzie tygodnikiem. Na siedem pierwszych stron składać się będą lokalne wiadomości z "Ealing Gazette" przetłumaczone na polski przez redakcję gazety "The Polish Daily" w Londynie. Dwie pozostałe strony przeznaczone będą na wieści z Polski.

Planowany nakład początkowy "Gazety Polskiej" to 5,000 egzemplarzy. Jako miejsca sprzedaży, wydawca wybrał na początek polskie sklepy i kluby.

Brak komentarzy: