25 lipca 2007

Chińczycy uczą się angielskiego z gazet

W związku ze zbliżającą się letnią olimpiadą 2008 w Pekinie, w Chinach następuje ogólna mobilizacja do nauki języka angielskiego. Dla milionów Chińczyków angielski jest jedyną platformą porozumienia z resztą świata, który za rok sam przyjedzie do ich kraju. W związku z tym "Beijing Evening News" publikuje na swoich łamach jedno zdanie po angielsku dziennie.

Z polecenia rządu, największe gazety w Chinach podjęły się trudu nauczenia narodu angielskiego. Zdanie po zdaniu. Codziennie.

Poprosiliśmy wszystkie gazety, aby publikowały jedno zdanie lub paragraf po angielsku, by nauczyć naszych rodaków angielskiego przed startem igrzysk - powiedział Sun Weide, dyrektor Komitetu Organizacyjnego XXIX Igrzysk Olimpijskich.

Według "The Times of India" brak znajomości angielskiego to duży problem wśród milionów Chińczyków. Za wyjątkiem większych hoteli, trudno dogadać się z kimkolwiek na ulicach chińskich miast. Jedynie znaki na autostradach i dużych drogach mają zamieszczone tłumaczenia na język angielski.

Brak komentarzy: