7 sierpnia 2008

10 najdziwniejszych portali społecznościowych

Poranna lektura artykułów treści najróżniejszej doprowadziła mnie na strony Fast Company, gdzie przeczytałem subiektywny ranking najdziwniejszych portali społecznościowych. Wielu z nas szuka pomysłu, by osiągnąć taki sukces jak Nasza-Klasa, czy też głośni ostatnio, Koledzy z Wojska (aka "nieważne jak mówią, byle mówili"), więc może komuś przyda się odrobina inspiracji...

1. HAMSTERster


Na pierwszy ogień poszedł portal społecznościowych dla wielbicieli chomików. Wśród FAQ (Frequently Asked Questions) znajdują się podobno porady jak zdobyć przyjaciół wśród innych miłośników tych futrzaków.


2. Farmers Only

Drugi w kolejności jest portal wyłącznie dla farmerów. Już sobie wyobrażam przełożenie tego pomysłu na nasz, polski grunt (chociaż chyba penetracja internetu w obszarach niezurbanizowanych może być w Polsce nieco zbyt mała).


3. Zii Trend

Zii Trend to portal społecznościowy łączący w sobie elementy forum dyskusyjnego. Idea portalu to mądrość tłumu. Użytkownicy wymyślają pytania typu "Ile złotych medali przywiezie z Pekinu Polska?", a tłum bawi się w przewidywanie przyszłości zgadując prawidłowe odpowiedzi.


4. Lost Zombies


Lost Zombies ma około 1,700 użytkowników z wybujałą wyobraźnią, którzy udają w swoich profilach łowców zombie lub żywe trupy.


5. Myrl


Myrl to portal społecznościowy dla użytkowników Second Life lub Google Lively. Można się tu pochwalić ciekawymi miejscami znalezionymi w trakcie prowadzonych na boku wirtualnych żywotów, zarobinymi Lindenami itp, itd.


6. My Free Implants


Strona o darmowych implantach przyciąga wbrew pozorom wielu użytkowników. Działa na zasadzie "zapłać, żeby się pobawić" - fani silikonowych implantów i sztucznie powiększanych piersi znajdują tam sobie wybranki, którym następnie mogą zasponsorować taki zabieg. W zeszłym roku, podobno, dzięki portalowi udało się zebrać około miliona dolarów na tego typu zabiegi chirurgiczne.


7. Social Anxiety Friends


Jest to portal dla wszystkich doświadczających fobii społecznych i nieśmiałości. Niby głównym założeniem portalu jest pomoc w walce z problemami użytkowników, ale gry zamieszczone na portalu zdecydowanie aspołeczne (np. skoki na skakance z drutu kolczastego, palenie mrówek itp.)


8. Stache Passions


Portal dla właścicieli i miłośników / miłośniczek wąsów. Użytkownicy budują swoje profile oraz umieszczają filmiki związane z wąsami i ich pielęgnacją. Profile dzielone są według rodzajów wąsów (gwiazda filmu porno, Fu Manchu lub Salvador Dali).


9. Beautiful People


Portal ideeowo zbieżny z klubami z selekcją przy wejściu. Aby zostać użytkownikiem trzeba zostać zaproszonym przez innego pięknego użytkownika i umieścić swoje zdjęcie na portalu. Zdjęcie podlega ocenie, a użytkownicy decydują, kto może zostać członkiem społeczności.


10. Spot a Potty


Dla mnie bomba, lokalizator toalet na terenie całego kraju. Użytkownicy umieszczają na portalu zdjęcia toalet - tych publicznych, jak i z własnych domów. Z jakiego powodu? Nie wiem.


Mam nadzieję, że dzięki przytoczonemu przeglądowi portali społecznościowych, niektórzy znajdą poszukiwane od dawna inspiracje. Albo nie, cofam to. Umieszczam ten wpis ku przestrodze.

Brak komentarzy: