3 czerwca 2008

WEF 2008: Parę cytatów z konferencji

Organizatorzy zebrali kilka ciekawszych zdań z trwającej konferencji Światowego Forum Wydawców. Dowodzą one tego, że wydawcy są świadomi zagrożeń płynących ze strony internetu. Pozwoliłem sobie przytoczyć parę wypowiedzi na moim blogu:

"Umiejętność czytania i dostęp do słowa pisanego są najważniejsze dla demokracji. Demokratyczna społeczność wymaga otwartości. Niestety, wciąż zbyt wielu ludzi na świecie jest pozbawiona tych praw."
Król Szwecji Karl Gustaf XVI tuż przed przyznaniem nagrody Złotego Pióra

"W przyszłości będą dwa rodzaje gazet. Te, które przetrwały i te, które zginęły. Miłe wspomnienia nieistniejących gazet w żaden sposób nie wpłyną na społeczności."
Dean Singleton, wiceprzewodniczący rady nadzorczej i CEO MediaNews Group, USA

"Dlaczego powinniśmy pożerać nasze gazety, zamiast spokojnie się przystosować i zobaczyć co dalej? Osobiście wolę mieć kanibala we własnej rodzinie, niż mieć go za wroga."
Per Lyngby, redaktor naczelny, Nordjyske, Dania

"Zapewniam was, że jeśli rozdamy nasze karty we właściwy sposób, wygramy. Mamy w rękach kartę atutową - nasza branża powstała na głęboko zakorzenionych wartościach, których celem jest budowa lepszych społeczeństw."
Tomas Brunegard, Przewodniczący, Szwedzkie Stowarzyszenie Wydawców Prasy

"Wierzę, że innowacje możliwe są wszędzie, również w branży gazetowej. Wierzę, że innowacją wśród gazet będzie stworzenie produktu od początku, z punktu widzenia czytelnika. To jest najważniejsze."
Nelson Sirotsky, Przewodniczący i CEO, RBS Group, Brazylia

Brak komentarzy: