3 czerwca 2008

Letnie praktyki z Wiadomości24.pl

W przerwie między sesjami na Światowym Forum Wydawców dotarła do mnie ciekawa informacja o ostatniej akcji planowanej przez Wiadomości24.pl. Nareszcie, użytkownicy poważnie myślący o karierze dziennikarskiej, być może stoją przed szansą zrealizowania swoich planów życiowych.

Propagowana przez Wiadomosci24.pl idea dziennikarstwa obywatelskiego wchodzi w nowy wymiar. Użytkownicy tego serwisu mogą teraz zgłosić się na letnie praktyki dziennikarskie, które będą odbywały się w redakcjach gazet należących do grupy wydawniczej Polskapresse. Redakcja Wiadomości24.pl wybierze i zarekomenduje kandydatów do Letniej Szkoły Dziennikarstwa.

Oprócz tego, Wiadomości24.pl wspólnie z Instytutem Dziennikarstwa Polskapresse, organizują spotkanie warsztatowe dla 12-14 najlepszych dziennikarzy Letniej Szkoły Dziennikarstwa. Jest to rodzaj stypendium - uczestnicy szkolenia nie poniosą żadnych kosztów z nim związanych.

Więcej informacji na temat kursu, szkolenia oraz procedury zgłoszeniowej, można znaleźć TUTAJ.

3 komentarze:

Maciek pisze...

Piszesz: "Nareszcie, użytkownicy poważnie myślący o karierze dziennikarskiej, być może stoją przed szansą zrealizowania swoich planów życiowych."

Według mnie szkolenia i praktyki prowadzone przez i pod okiem doświadczonych, dobrych, zawodowych dziennikarzy to świetny pomysł i wielka pomoc dla dziennikarzy obywatelskich, ale dla tych którzy poważnie myślą o byciu rzetelnymi DZIENNIKARZAMI OBYWATELSKIMI. Kształćmy się i rozwijajmy - po to, aby lepiej i rzetelniej służyć pięknej idei, jaką jest dziennikarstwo obywatelskie, a nie po to, by rozpoczynać karierę dziennikarską (w domyśle zawodową). Bycie dziennikarzem obywatelskim to nie jest wwstęp do dziennikarstwa zawodowego.

eM pisze...

ech, przepadła mi odpowiedź na komentarz. Napiszę ją więc w skrócie :)

Dla mnie dziennikarstwo obywatelskie jest trochę pustym terminem, obowiązuje jednak powszechnie, więc go używam. Dziennikarz z założenia pełni misję społeczną, a zatem dodatek "obywatelski" jest wg mnie zbędny.

Utarło się u nas, że dziennikarz obywatelski to taki, który nie bierze pieniędzy za swoją pracę. Ale nie oznacza to, że ma tak być do końca życia.

Też popieram ideę szkolenia przez Wiadomości24. Ma to same korzyści:
1. nowy narybek dziennikarski dla redakcji Polskapresse
2. ci, którzy nie zostaną w redakcjach mogą pozostać przy W-24 i stanowić tam swego rodzaju elitę pilnującą reszty
3. szkolenia nadadzą profesjonalizmu temu serwisowi (nie da się uniknąć artykułów typu "wiosna przyszła" i zdjęć kwiatów z własnego ogródka)

Asen pisze...

Fajne te trzy korzyści które wymieniałeś: pierwsza fajna dla PP, druga fajna dla PP, i trzecia fajna dla PP.