1 września 2008

Jolly Journalist, czyli strona dla zadowolonych dziennikarzy


Team Online Journalism Blog uruchomił ciekawy projekt. W dobie, gdy większość wiadomości jakie do nas docierają z rynku prasowego, dotykają kolejnej fali zwolnień przedstawicieli tego zawodu, dziennikarze nie mają zbyt wielu powodów do zadowolenia.

Strona Jolly Journalist to portal dla zadowolonych dziennikarzy - osób dumnych i cieszących się z zawodu, który wykonują. Każdy, dosłownie każdy, może wpisać tam swój powód do zadowolenia. Innymi słowy, co nami kieruje, że chcemy wykonywać ten zawód. Pozytywne aspekty dziennikarstwa będą stanowiły doskonałą przeciwwagę dla argumentów wysuwanych przez futurologów wieszczących śmierć prasy.

Pokażmy, co dla nas znaczy być dziennikarzem i tchnijmy trochę optymizmu w przedstawicieli zawodu, przez wielu skazanych na wymarcie.

A zatem - jaki jest Twój powód do zadowolenia?

Szanowne koleżanki i koledzy blogerzy - pamiętajmy, że aby szczycić się mianem dziennikarza, nie trzeba w świetle polskiego prawa prasowego być związanym umową o pracę z jakąkolwiek redakcją. Pomóżcie, pochwalcie się dlaczego robicie to, co robicie.

2 komentarze:

Matmar.info pisze...

A to już od jakiegoś czasu istnieje. Po sieci krążą też strony Angry Journalist i Happy Journalist. Ogólnie dość ciekawe projekty, stworzył je chyba Paul Bradshaw?

Marek Miller (eM) pisze...

Tak, inspiracją dla jolly journalists były te dwie strony, o których piszesz, co zresztą zostało zaznaczone na tej stronie.

A wersja polska istnieje od paru dni, stąd ten post. Sam projekt działa od początku lipca, mniej więcej.