21 lipca 2008

"eM jak Media" dostępny z telefonu komórkowego

Blog "eM jak Media" od dziś dostępny jest również z telefonu komórkowego, dostosowany do małych wyświetlaczy urządzeń mobilnych. Wystarczy wpisać w pasku adresowym przeglądarki internetowej swojego telefonu, adres: http://eMjakMedia.mofuse.com i ta-daa!, informacje publikowane na tym blogu znajdą się na ekranach Waszych telefonów.

Co najlepsze, to samo możecie zrobić ze swoimi blogami oraz ulubionymi stronami. Wszystko dzięki usłudze Mofuse, która nie tylko pozwala na udostępnienie swojej strony z platformy mobilnej, ale robi to jeszcze prawie za darmo (o tym za chwilę).

Wszystko trwa mniej niż 5 minut, strona nie wymaga nawet rejestracji (chociaż jest wskazana) - wystarczy podać adres swojej strony lub RSS-a i z automatu tworzona jest kompletna strona dla przeglądarek telefonów komórkowych, z własnym adresem o rozszerzeniu .mobi Dodatkową zaletą portalu są statystyki odwiedzin, właśnie z telefonów komórkowych.

Jaki jest model biznesowy Mofuse? W myśl zasady, że nie ma nic za darmo, rejestrując się, odhaczamy nieprzyjemny dla oka warunek: wyrażam zgodę na politykę biznesową Mofuse. Chodzi oczywiście o reklamy, które Mofuse będzie mógł wyświetlać na mobilnych stronach. W przypadku zarejestrowanych w systemie Google AdSense, Mofuse będzie dzielił się swoimi przychodami. Nie chcę sobie jednak nawet wyobrażać, jakiego rzędu będzie to skrawek przychodów. Dla blogów niekomercyjnych, nie powinno to jednak mieć znaczenia. Dla mnie liczy się jednak kolejny kanał komunikacji i kolejna możliwość dotarcia do czytelnika. Nawet jeżeli kanał nie jest jeszcze popularny, to z pewnością rodzi spore nadzieje na przyszłość.

Brak komentarzy: