22 czerwca 2007

Ogłoszenia w wersji video zagrożeniem dla ogłoszeń drobnych

Przy spadającej zyskowności ogłoszeń drobnych w gazetach, strony z ogłoszeniami drobnymi postanowiły stworzyć nowego konkurenta - ogłoszenia drobne w wersji video. Nie tylko zdecydowanie ułatwiają one np. sprzedaż domu, czy zaprezentowanie samego siebie na rynku pracy (CV w wersji video), ale do tego wszystkiego umieszczenie ich na internetowych stronach ogłoszeniowych nie kosztuje ani centa. W ten sposób wydawcy generują ruch na swoich stronach internetowych, przychód zaś pochodzi z ogłoszeń podmiotów zewnętrznych.

Przykład: codzienne drukowanie przez dwa tygodnie w amerykańskim "Greensboro News and Record" ośmiowersowego ogłoszenia drobnego kosztuje 90 dolarów. Tymczasem, najpopularniejsze witryny z ogłoszeniami drobnymi, takie jak Craigslist czy Real People Real Stuff, umożliwiają zamieszczanie ogłoszeń (zarówno tekstowych jak i video) całkowicie za darmo, czerpiąc zyski z reklam dużych podmiotów, umieszczanych tam przez korporacje z powodu dużej ilości użytkowników danej witryny.

Evan Neubeiser, założyciel Digital Media Communications (które aktualnie zamieszcza tygodniowo ponad 4,300 ogłoszeń drobnych w wersji video dla "The Houston Chronicle")poleca innym gazetom zintegrowanie swoich ofert drukowanych z możliwością publikowania ogłoszeń drobnych online. Taka strategia pozwala zachować dotychczasowy przychód z ogłoszeń drukowanych, jednocześnie utrwalając w świadomości ogłoszeniodawcy możliwość innowacji na tym polu, czyli umieszczanie ogłoszeń drobnych w wersji video.

Pomysł wydaje się być godnym zainteresowania również na naszym rynku. Strony specjalizujące się w ogłoszeniach drobnych (Gratka.pl, Gazeta Praca) dodając do swojej oferty taką możliwość, mogą tylko skorzystać.

Innowacje są konieczne. "Wyróżniaj się albo zgiń" (Jack Trout).

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Wyróżniaj się lub zgiń!!!

http://launching.blox.pl

eM pisze...

Jack Trout :)